Nawigacja
HARCERSKI OŚRODEK MORSKI
Regulamin HOM Szczecin
Historia HOM Szczecin
Jednostki pływające HOM
Kalendarz imprez
KWŻ
Galeria zdjęć
Cennik
Linki i cumki
KOŁO PRZYJACIÓŁ HOM
Członkowie koła
Regulamin koła
SZKOLENIA I KURSY
Sternik motorowodny
Sternik motorowodny morski
Żeglarz jachtowy
OBOZY I PÓŁKOLONIE
Obozy żeglarskie
Półkolonie na HOM
Karta kwalifikacyjna
Zdjęcia w serwisie


Szkwały nad HOM 02.08.2012
Prognoza ICM
ICM
Polub nas na Facebook
Filmoteka HOM

Pożeglowało z nami
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Powitanie
Witaj żeglarzu na stronie Przystani Jachtowej "HOM Szczecin". Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych propozycji programowych. Właśnie u nas oprócz czarterów znajdziesz propozycję szkoleń żeglarskich i motorowodniackich, możliwość biwaków, imprez plenerowych dla firm, eventów i festynów. W okresie wakacyjnym wyślesz swoje pociechy na półkolonie i obozy żeglarskie. Zapraszamy. Wypożyczalnia kajaków obecnie nie funkcjonuje. Przepraszamy
Coraz bliżej święta ...

Wodniacka konferencja w GK ZHP.
Z życia HOM Szczecin

Styczeń był pierwszym miesiącem Nowego Roku, w którym Komenda HOM rozpoczęła intensywną działalność związaną z realizacją szeroko pojętego programu „Wychowania wodnego”. Akcentem wzmacniającym nasze działania było uczestnictwo w spotkaniu pilotów chorągwi i osób zajmujących się wychowaniem wodnym, które odbyło się 19 stycznia w Głównej Kwaterze ZHP w Warszawie. Przedmiotem rozmów i ustaleń było wznowienie współzawodnictwa drużyn o proporzec Leonida Teligi, wprowadzenie patentu flagowego drużyny wodnej Związku Harcerstwa Polskiego, a także zaangażowanie środowisk wodnych w organizację Europejskiego Jamboree Skautowego w Polsce w 2020 roku.

Czytaj całego "niusa"


Święta i wyzwania 2019
Z życia HOM Szczecin

Druhny i Druhowie, Przyjaciele i Sympatycy!

Jesteśmy w przededniu Świąt Bożego Narodzenia. Świąt przed którymi każdego roku w gronie harcerskich żeglarzy i ich przyjaciół spotykaliśmy się na żeglarskiej wigilii.

W tym roku tej tradycji zabraknie! Jednak pamiętajmy. Harcerski Ośrodek Morski w Szczecinie mimo niesprzyjających nam aktualnie sytuacji trwa i kontynuuje swoje ponad sześćdziesiąt letnie tradycje. Od roku nowa Komenda HOM-u, podejmuje starania odbudowy aktywności programowej tego zasłużonego dla zachodniopomorskiego i harcerskiego żeglarstwa ośrodka. Mamy nadzieję na włączenie się do tej pracy naszych wychowanków i aktywnie działających instruktorów ZHP oraz sympatyków zrzeszonych w Stowarzyszeniu Przyjaciół HOM. Właśnie na wsparcie tego Stowarzyszenia  liczymy, mając nadzieję, że jego członkowie nie zniechęcą się istniejącą sytuacją.

Przed laty podjęto niewłaściwą decyzję, sprzedając na niekorzystnych warunkach HOM. To historia. Teraz naszym zadaniem jest nie zamykanie dotychczasowych osiągnięć Harcerskiego Ośrodka Morskiego. Przysłowiowe drzwi do HOM stoją otwarte. Dla każdego chętnego jest miejsce. Z Nowym Rokiem nowe plany i zwiększenie aktywności wśród dzieci i młodzieży nie tylko zrzeszonej w ZHP. Przyszłość HOM, zależy od nas wszystkich.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzę wszystkich druhom i druhnom, naszym Przyjaciołom,  pomyślności w realizacji swoich życiowych planów, zdrowia i radości w gronie  bliskich, oraz tego co najlepsze zbliżającego się Nowego Roku 2019.

 

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj-AHOJ!

Komendant Harcerskiego Ośrodka Morskiego

hm Zdzisław Rychter

STERNIK MOTOROWODNY
Kursy, szkolenia, edukacja wodna

W dniach 6-7 października 2018 roku na terenie Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Szczecinie, odbędzie sie ostatni w tym sezonie kurs na patent sternika motorowodnego. Koszt promocyjny 400,00 osoba. Szczegółowe informacje - http://homszczecin.pl/articles.php?article_id=22 Serdecznie zapraszamy.

ZEBRANIE KOOPERATYWY ARMATORÓW HOM
Z życia HOM Szczecin

W dniu 14 stycznia br. o godzinie 11.00 (niedziela) odbędzie się walne zebranie członków Kooperatywy Armatorów. Obecność członków obowiązkowa.

W dniu 01.01.2018 nastąpiła zmiana w zapisach "Porozumienia o współpracy pomiędzy członkami Kooperatywy Armatorów HOM-SZCZECIN" - POROZUMIENIE

ŻYCZENIA

Zdrowych, spokojnych i radosnych

Świąt Bożego Narodzenia,

wielu pięknych i ciepłych chwil w gronie rodzinnym i przyjaciół,

zaś w nadchodzącym Nowym 2018 Roku

samych pomyślnych wiatrów :)

życzy Załoga Przystani Jachtowej HOM - SZCZECIN

PRZERWA URLOPOWA
Z życia HOM Szczecin

Zarząd przystani informuje, iż w dniach 01-18 grudnia br. biuro będzie nieczynne z powodu przerwy urlopowej p. Sylwii. Szanownych kilentów zapraszamy od 19 grunia.

Za utrudnienia przepraszamy :)

STERNIK MOTOROWODNY - OSTATNIE SZKOLENIE W SEZONIE
Z życia HOM Szczecin

Niestety, koniec sezonu zbliża się dużymi krokami i w związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych chcących jeszcze w tym roku zdobyć patent STERNIKA MOTOROWODNEGO na ostatnie szkolenie. Startujemy 7 października o godz. 10.00.

Szczegóły szkolenia - STERNIK

ZEBRANIE KOOPERATYWY ARMATORÓW HOM
Z życia HOM Szczecin

W sobotę 30 września 2017 roku odbędzie się zebranie armatorów. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 w świetlicy. Obecność wskazana.

Kajakowe Rajdy na Orientację w Szczecinie i okolicach

Sklep turystyczny Wiking