Nawigacja
HARCERSKI OŚRODEK MORSKI
Regulamin HOM Szczecin
Historia HOM Szczecin
Jednostki pływające HOM
Kalendarz imprez
Szkółka żeglarska
KWŻ
Galeria zdjęć
Cennik
Linki i cumki
KOŁO PRZYJACIÓŁ HOM
Członkowie koła
Regulamin koła
SZKOLENIA I KURSY
Sternik motorowodny
Sternik motorowodny morski
Żeglarz jachtowy
OBOZY I PÓŁKOLONIE
Obozy żeglarskie
Półkolonie na HOM
Karta kwalifikacyjna
Zdjęcia w serwisie


LATO 2014 - Półkolonia
Prognoza ICM
ICM
Polub nas na Facebook
Filmoteka HOM

Pożeglowało z nami
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Majowe kursy
Kursy, szkolenia, edukacja wodna

Harcerski Ośrodek Morski w Szczecinie zaprasza wszystkich chętnych na

kurs sternika i starszego sternika motorowodnego.

Zajęcia rozpoczynamy od 11 czerwca 2011 roku o godz. 10.00. Aktualne informacje odnośnie szkoleń zawsze na stronie www.szkolenia.homszczecin.pl. Do zobaczenia.

Po świętach
Z życia HOM Szczecin

No i po świątecznym lenistwie. Słoneczko przygrzewa, bosmani uwijają się w pracy, jednostki po kolei wodowane są na kei i zapełnia się nasz basen portowy. A przed nami kolejny długi weekend oraz woda, żagle i wiatr ... . Zapraszamy na majowy biwak na terenie Harcerskiego Ośrodka Morskiego i skorzystania z naszej oferty wodnej jak i zwiedzenia Szczecina.

Majówkowe kajakowanie
Wiking Szczecin zaprasza

W dniach 1-3 maja 2011 roku zapraszamy do naszej wypożyczalni kajaków "WIKING" w Harcerskim Ośrodku Morskim w Szczecinie. Na odkrycie czeka jezioro Dąbie. W tych dniach zapewniamy atrakcyjne ceny wypożyczenia. Kontakt i wcześniejsza rezerwacja tel. 501036860. Wynajem kajaku na 1 dzień - 25,00 zaś wynajem kajaku na godzinę - 5,00 za każdą rozpoczętą godzinę. Szczegółowe informacje o wypożyczalni - >>>tutaj

Istnieje również możliwość rozbicia namiotów i majówkowego biwakowania. Celem ustalenia kosztów biwaku prosimy kontaktować się z kierownictwem HOM SZCZECIN. Serdecznie zapraszamy.

Wodowanie jednostek
Z życia HOM Szczecin

Powoli, powolutku ... armatorzy wodują swój sprzęt na kei, a suwnica rozpoczyna swoje prace po zimowym przestoju. Chcących zwodować swoje jednostki, prosimy o kontaktowanie się i ustalenie terminów opuszczenia jednostki na wodę z kierownictwem HOM.

Lanoponiedziałkowy spływ
Wiking Szczecin zaprasza

W dniu dzisiejszym na Harcerski Ośrodek Morski spłynął spływ "Lanoponiedziałkowy" Akademickiego Klubu Turystycznego "KROKI". Pokonywali oni rzekę Płonię. Tym samym na HOM przybyły kajaki, które będą u nas do wypożyczenia już od 1 czerwca, a po wcześniejszym umówieniu również od 1 maja 2011 roku. Szczegóły wypożyczania >>> tutaj.

Warsztaty MSR dla Sędziów w Szczecinie - zmiana terminu
Kursy, szkolenia, edukacja wodna

Morskie Stowarzyszenie Regatowe, organizujące warsztaty dotyczące opracowywania wyników regat rozgrywanych w formule ORC, informuje o zmianie terminu najbliższego spotkania. Odbędzie sie ono 14 maja, w Szczecinie. Podczas warsztatów zajmiemy się teoretyczną i praktyczną stroną obliczania wyników dla jachtów morskich ORC. W związku z niefortunnym wyborem terminu szkolenia ORC dla sędziów na 23 kwiecień (wielka sobota), termin tego spotkania zostaje przeniesiony na 14 maja. Szkolenie odbędzie się w tawernie w JK AZS w Szczecinie na ul. Przestrzennej o godzinie 16. Przewidywany czas trwania to około dwie godziny. >>> Więcej informacji.

Wielkanoc
 

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Kierownictwo Harcerskiego Ośrodka Morskiego oraz bosmani składają wszystkim armatorom, przyjaciołom, sympatykom i partnerom, życzenia zdrowych i pogodnych świąt, ciepła rodzinnego i chwili refleksji. A w Lany Poniedziałek nie zapomnijcie o wodzie ... i wypłyńcie na mały rejs. Jednocześnie informujemy, że w okresie Świąt Wielkanocnych bosmani Harcerskiego Ośrodka Morskiego pracują i są na miejscu.

Kolejny sezon - zmiany
Z życia HOM Szczecin

W związku z nadchodzącym sezonem żeglarskim, od dnia 1 kwietnia 2011 roku ulegają zmianie godziny i dni funkcjonowania biura HOM. Wracamy na "czas letni" czyli pracować będziemy od wtorku do soboty w godzinach od 9.00 do 17.00.

Zebranie Zarządu KP HOM
Z życia HOM Szczecin

Dnia 26 lutego 2011 roku ( sobota ) o godznie 12.00 odbędzie się w sali wykładowej HOM pierwsze zebranie Zarządu Koła Przyjaciół HOM. Dla przypomnienia podaję skład zarządu:


  1. Jerzy Ryszard Rysiewicz - Przewodniczący
  2. Tadeusz Jesionek - z-ca Przewodnicząego ( armatorzy )
  3. Kazimierz Gałasiewicz - z-ca Przewodniczącego ( harcerze )
  4. Irena Nowakowska - Skarbnik 5. Andrzej Sperczyński - Członek Zarządu
  5. Kazimierz Grygier - Członek Zarządu
  6. Zdzisław Rychter - Media
  7. Sylwia Szymanowicz - przedstawiciel HOM

Obecność obowiązkowa !!!!