Nawigacja
HARCERSKI OŚRODEK MORSKI
Regulamin HOM Szczecin
Historia HOM Szczecin
Jednostki pływające HOM
Kalendarz imprez
Akademia żeglarska
KWŻ
Galeria zdjęć
Cennik
Linki i cumki
KOŁO PRZYJACIÓŁ HOM
Członkowie koła
Regulamin koła
SZKOLENIA I KURSY
Sternik motorowodny
Sternik motorowodny morski
Żeglarz jachtowy
OBOZY I PÓŁKOLONIE
Obozy żeglarskie
Półkolonie na HOM
Karta kwalifikacyjna
Zdjęcia w serwisie
Załoga CELESTE - II miejsce
Załoga CELESTE - II miejsce
REGATY o PUCHAR WODNIKA SZUWARKA 23.05.2015
Prognoza ICM
ICM
Polub nas na Facebook
Filmoteka HOM

Pożeglowało z nami
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Rozpoczęcie sezonu
Z życia HOM Szczecin

Otwarcie 54 Sezonu Nawigacyjnego w HOM Szczecin

Tradycją już jest w Harcerskim Ośrodku Morskim, iż w drugą sobotę maja następuje otwarcie sezonu żeglarskiego. W związku z powyższym, aby tradycji stało się zadość, wszem i wobec, i każdemu z osobna wiadomym się czyni, iż 14 maja A.D. 2011 o godzinie 12.00 nastąpi  inauguracja 54 Sezonu Nawigacyjnego. Cała impreza będzie miała charakter pikniku. Zaplanowane będą także Regaty HOM-skie, gdzie armatorzy bazujący na terenie przystani będą ścigać się o ......” Nagrodę Wodnika Szuwarka „. Program imprezy podamy wkrótce.

A tymczasem do zobaczenia na naszej kei !!!

Tragedia na wodzie
Wieści dla armatorów

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dwóch osób przez ratujących ich strażaków. Według świadków wydarzeń dwoje żeglarzy utopiło się w Jeziorze Powidzkim "pod kierownictwem ekipy ratunkowej strażaków". W niedzielę w Jeziorze Powidzkim utonęli 24-letnia mieszkanka Turku i 32-letni pilanin. Silny szkwał przewrócił ich żaglówkę, ta dwójka została uwięziona w kabinie. Trzy inne płynące żaglówką osoby uratowały się. Być może zdarzenie przeżyłyby również osoby z kabiny, jednak - zdaniem świadka akcji ratunkowej prowadzonej przez strażaków ze Słupcy - ratownicy zamiast jak najszybciej wyciągnąć ludzi z przewróconej łódki, zaczęli holować jacht motorówką. Więcej artykule GW - >>>link. Czy musiało dojść do tragedii ?

1 maja - święto pracy !

majówka na suwnicy1 maja to święto ludzi pracy. Jak sama nazwa święta wskazuje, praca na Harcerskim Ośrodku Morskim w Szczecinie świątecznie była podwojona. Od soboty do poniedziałku, wodowały się kolejne jachty i łodzie. Bosman Grzesiu uwijał się na suwnicy, a pomocni wobec siebie żeglarze przetaczali kolejne łodzie do zwodowania. Na zdjęciu jacht Harcerskiego Ośrodka Wodnego w Poraju "Weneda". Zobaczymy co przyniesie kolejny dzien "wolny" - 3 maja. Pewnie jak zwykle dalsze wodowanie jednostek oraz wiatr w oczy. Jak widać pomimo dni wolnych praca na HOM-e aż wrze a armatorzy uwijają się w ukropie dopieszczając swoje pływające "panie" (i oczywiście "panów") przed ich przedsezonowym zetknięciem z wodą. Ahoj.

Majowe kursy
Kursy, szkolenia, edukacja wodna

Harcerski Ośrodek Morski w Szczecinie zaprasza wszystkich chętnych na

kurs sternika i starszego sternika motorowodnego.

Zajęcia rozpoczynamy od 11 czerwca 2011 roku o godz. 10.00. Aktualne informacje odnośnie szkoleń zawsze na stronie www.szkolenia.homszczecin.pl. Do zobaczenia.

Po świętach
Z życia HOM Szczecin

No i po świątecznym lenistwie. Słoneczko przygrzewa, bosmani uwijają się w pracy, jednostki po kolei wodowane są na kei i zapełnia się nasz basen portowy. A przed nami kolejny długi weekend oraz woda, żagle i wiatr ... . Zapraszamy na majowy biwak na terenie Harcerskiego Ośrodka Morskiego i skorzystania z naszej oferty wodnej jak i zwiedzenia Szczecina.

Majówkowe kajakowanie
Wiking Szczecin zaprasza

W dniach 1-3 maja 2011 roku zapraszamy do naszej wypożyczalni kajaków "WIKING" w Harcerskim Ośrodku Morskim w Szczecinie. Na odkrycie czeka jezioro Dąbie. W tych dniach zapewniamy atrakcyjne ceny wypożyczenia. Kontakt i wcześniejsza rezerwacja tel. 501036860. Wynajem kajaku na 1 dzień - 25,00 zaś wynajem kajaku na godzinę - 5,00 za każdą rozpoczętą godzinę. Szczegółowe informacje o wypożyczalni - >>>tutaj

Istnieje również możliwość rozbicia namiotów i majówkowego biwakowania. Celem ustalenia kosztów biwaku prosimy kontaktować się z kierownictwem HOM SZCZECIN. Serdecznie zapraszamy.

Wodowanie jednostek
Z życia HOM Szczecin

Powoli, powolutku ... armatorzy wodują swój sprzęt na kei, a suwnica rozpoczyna swoje prace po zimowym przestoju. Chcących zwodować swoje jednostki, prosimy o kontaktowanie się i ustalenie terminów opuszczenia jednostki na wodę z kierownictwem HOM.

Lanoponiedziałkowy spływ
Wiking Szczecin zaprasza

W dniu dzisiejszym na Harcerski Ośrodek Morski spłynął spływ "Lanoponiedziałkowy" Akademickiego Klubu Turystycznego "KROKI". Pokonywali oni rzekę Płonię. Tym samym na HOM przybyły kajaki, które będą u nas do wypożyczenia już od 1 czerwca, a po wcześniejszym umówieniu również od 1 maja 2011 roku. Szczegóły wypożyczania >>> tutaj.

Warsztaty MSR dla Sędziów w Szczecinie - zmiana terminu
Kursy, szkolenia, edukacja wodna

Morskie Stowarzyszenie Regatowe, organizujące warsztaty dotyczące opracowywania wyników regat rozgrywanych w formule ORC, informuje o zmianie terminu najbliższego spotkania. Odbędzie sie ono 14 maja, w Szczecinie. Podczas warsztatów zajmiemy się teoretyczną i praktyczną stroną obliczania wyników dla jachtów morskich ORC. W związku z niefortunnym wyborem terminu szkolenia ORC dla sędziów na 23 kwiecień (wielka sobota), termin tego spotkania zostaje przeniesiony na 14 maja. Szkolenie odbędzie się w tawernie w JK AZS w Szczecinie na ul. Przestrzennej o godzinie 16. Przewidywany czas trwania to około dwie godziny. >>> Więcej informacji.